قوانین و مقررات :

پس از ورود به سایت و مطالعه راهنمای استفاده از سایت نسبت به رعایت موارد زیر اقدام نمائید :

1. هنگام ثبت نام و ایجاد حساب کاربری، از انتخاب اسامی غیر معمول و نامتعارف خودداری کنید. در صورت مشاهده کلمات زشت و نامناسب، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی قطع خواهد شد.

2. تالارهای گفتگو محلی برای طرح آزادانه دیدگاه ها، نقطه نظرات فنی  انتقادات و پیشنهادات در ارتباط با هر یک از موضوعات تالارها می باشد.

3. در تالارهای تخصصی فقط به مباحث تخصصی همان حوزه پرداخته شود.

4. هر گونه بحث و گفتگو در مورد مسائل سیاسی و دینی که شائبه اهانت، تهمت، افترا، دروغ و ضدیت با ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد ممنوع است.

5. هر گونه بی احترامی به افراد، اقوام و یا عقاید آنان ممنوع است. در صورت مشاهده، دسترسی کاربر مربوطه حذف خواهد شد.

6. کاربران سایت می بایست در هنگام ارسال مطلب در تالار گفتگو از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات، صدا یا امضا و یا تصاویر زشت و نامناسب، ضمن حذف مطلب، دسترسی کاربر خاطی حذف خواهد شد.

7. کاربران باید در هنگام ارسال مطالب از یک عنوان مناسب استفاده نمایند. برای انتخاب موضوع می توانید از کلمات کلیدی سؤال خود استفاده کنید. در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از یک سایت دیگر هستید، حتماً منبع آن را ذکر نمایید.

8 در هنگام مطرح کردن مطالب خود، سرفصل مناسب با آن مطلب را انتخاب نمایید و از ارسال آنها درسرفصل های  نامتناسب با مطلبتان خودداری نمایید.

9. در هنگام نوشتن مطالب متنوع، آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که مطالب گوناگونی دارید، آنها را در چندین مرحله ارسال مطرح نمایید. از مطرح کردن تمامی آنها در یک ارسال خودداری فرمایید.

10. در صورتی که جواب سؤالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک (سؤال) شود خودداری فرمایید. از جواب های نامربوط پرهیز کنید .

11. تبلیغات تجاری و یا سایت خود را فقط در قسمت های مربوطه وارد کنید. اگر جواب سؤال کاربری به گونه ای بود که مربوط به سایت های تجاری می شد، می بایست فقط در زمینه سؤال کاربر، سایت معرفی شود و از به کار بردن جملات و کلمات تبلیغاتی خودداری کنید.

12. از نوشتن یک مطلب در سرفصلهای مختلف خودداری کنید. طبق قانون شماره 9، انجمن مناسب و مرتبط به مطلب خود را انتخاب کنید و فقط در آن انجمن، مطلب مربوط را ارسال کنید.

13. از نوشتن مطلب به زبان غیر فارسی خودداری کنید. زبان رسمی این تالار فارسی است، در صورت رعایت نکردن این نکته با اخطار مواجه خواهید شد و در صورت تکرار مجدد، دسترسی کاربر محدود خواهد شد.

14. قبل از ایجاد موضوع جدید در تالار گفتگو، کمی جستجو نمایید. این امر موجب دستیابی سریع تر به پاسخ و جلوگیری از شلوغی، سردرگمی و اتلاف انرژی خواهد بود.

15. عنوان بحث های ایجاد شده می بایست شفاف و صریح، و به سوال و محتوای بحث مربوط باشد. در انتخاب عناوین از کلمات کلیدی استفاده و از ایجاد موضوعات با عناوینی همچون «کمک!»، «مهم مهم مهم!» و عبارات غیر مرتبط دیگر، جدا خودداری نمایید.

16. هنگام ارسال مطالب از سایت‌های دیگر حتما منبع و در صورت امکان نام نویسنده آن را جهت حفظ حقوق اثر ذکر نمایید.

17. برای دریافت پاسخ سوالات خود شکیبا باشد و از ارسال مجدد سوال و یا ایجاد موضوع جدید با همان محتوا خودداری نمایید.

18. مطالب ارسال شده توسط کاربران صرفا نظر شخصی بوده و بیانگر دیدگاه و نظر مسئولین سایت و مدیران نخواهد بود. مسئولیت محتوا (در قالب عکس، متن، ویدئو، سند و ...) به عهده کاربر ارسال کننده بوده و این سایت هیچ تعهدی نسبت به صحت و سلامت آن ندارد